Naše kočky

IC Hanako Cernunnos*CZ,   NFO         

Niki, celým jménem IC Hanako Cernunnos*CZ, je naše první norská lesní kočka, podle které jsme rovněž pojmenovali i naši chovnou stanici. Narodila se 8.3.2012 v chovné stanici p.Hany Hrubé -Cernunnos. Paní Hana nám ji pak v červenci osobně přivezla domů, za což ji ještě jednou děkuji a oceňuji takovýto přístup, protože kočička na cestě do nového domova tolik netrpěla náhlým odloučením od své “smečky” a následným stresem z vícehodinové cesty s “cizími” lidmi, ale přijela do nového domova v naprosté pohodě a prakticky ihned se začala v novém prostředí zabydlovat. Má vznešenou povahu princezny, vše bere s nadhledem sobě vlastním, jen tak ji nic nerozhází a z jejích očí a pohybu kolikrát vyčtete, co si zrovna asi tak myslí 🙂  Svůj šlechtický původ prostě nezapře. Ráda chodí na venkovní procházky a jakmile se začne chystat postroj s vodítkem, nemůže se dočkat, už už aby byla venku.. Je taky zdatný lezec a to po všem co se tyčí do výšky, včetně obývákové stěny, kuchyňské linky, poliček na zdi a záclonových garnýží… Zajímavé taky je, jak je zvědavá, co že je to za zavřenými dveřmi a tak si prostě vyskočí na kliku a bez problému si otevře.. Proto jsme museli na schodišti zhotovit síťovanou přepážku s posuvnými dveřmi, aby nemohla utéct ven. Když se i tyto posuvné dveře naučila otvírat, přidali jsme ještě jeden bezpečnostní zámek a ten už nemá šanci překonat…doufáme.. 🙂  Máme Niki moc rádi, za NIC na světě bychom ji nevyměnili !!!

Dopl.: od jara 2020 je Niki kastrátka

EMS kod:   NFO  n 22             

Testy:     FeLV:  neg         FIV:  neg       GSD IV:  neg             

FOTO ZDE      

——————————————————————–

IC Irmina Sibermain*CZ,   SIB

Imi, celým jménem IC Irmina Sibermain*CZ, je naše sibiřská kočka, která se narodila 29.3.2012 v chovné stanici Sibermain paní Jany Miliánové. Pořídili jsme si ji jako první ušlechtilou kočku vůbec, na manželčino dlouholeté přání mít doma pořádnou kočku s rodokmenem. Domů jsme ji dovezli v červnu 2012 a od té doby nám dělá radost, klasický domácí mazlík a všestranný pomocník u všeho, hlavně v kuchyni. Má strašně ráda kontakt s lidmi a její nejoblíbenější záliba je nošení se na našem rameně, po dobu časově neomezenou 🙂 Je hodně zvídavá, prošmejdí kdejaký kout, vleze do každé krabice a pokud je krabice zavřená, bude se tak dlouho dobývat dovnitř, až se jí to podaří. Její oblíbeným místem na schovku je náš prádelní koš, kterému vyhryzala díru v bočním výpletu a tam si pak chodí schrupnout. Jak říkám, dělá nám samou radost 🙂 Ale mějte ji to za zlé, zvlášť když vás pak večer tahá do postele a to takovým způsobem, že se tomu vždy musíme smát. Chodí opakovaně z ložnice k našim nohám a mňouká tak dlouho, až si s ní musíte vlézt do postele, ona si lehne k nohám, stočí se do klubíčka a spokojeně usne. Teprve pak si můžete jít sednout k telce na kafe. Je to naše miloučké mazlivé zlatíčko 🙂

EMS kod:   SIB n 09 22        

Testy:    FeLV:  neg         FIV:  neg

FOTO ZDE

———————————————————————————-

CH Lenny Z Chřibských hor*CZ,   NEM                     

Šmoulinka, celým svým jménem CH Lenny Z Chřibských hor*CZ . Tuto modrookou krasavici Neva Masquerade (sesterské plemeno sibiřských koček), jsme si dovezli 14. října 2017 z chovatelské stanice Z Chřibských hor a je to nejmladší chovná kočička naší CHS. Je hrozně kontaktní, mazlivá, často vrní, pořád chce být ve společnosti někoho z rodiny. Má krásně hustý jemný kožíšek, velmi příjemný na dotek a je radost si ji hladit, zvláště když vás odměňuje svým tichým vrněním a něžným tulením. Manželka již dlouho chtěla modrookou něvičku, tak si splnila svůj sen a konečně ji máme doma. Momentálně se pyšní titulem Champion.

EMS kod:  NEM  f 21

FOTO ZDE 

———————————————————————————